Vážení zákazníci, z důvodu nařízení vlády je kamenná prodejna v Ústí nad Labem uzavřena. Eshop funguje bez omezení. Doporučujeme Vám využívat platbu předem (převodem nebo kartou online)

UV Lampy

Smyslem UV zářičů je odstraňovat zelený zákal vody, způsobený jednobuněčnými řasami. Jejich účinkem se tyto řasy shlukují do větších celků, které dokáže zachytit mechanický filtr. Bez pravidelně čištěného mechanického filtru je účinek UV zářičů jen velmi omezený. V záběhu UV zářič nespouštíme, až po určité době, když už jsou vytvořeny základní bakterie ( cca za 2 - 4 týdny).

Montáž
U běžných rybníčků by se měla zapojit UV lampa před mechanický filtrační modul, aby mohl filtr zachytit shluklé řasy. Připojení provedeme propojením hadice, hadicového stupňovitého trnu a sponky na filtr a potrubí od čerpadla. Přístroj nesmí být vystaven přímému slunečnímu záření a povětrnostním vlivům a měl by být napojen minimálně 2,1m od okraje jezírka (nejlépe je uchytit držáky na filtr). UV zářič připojíme do elektrické sítě teprve, když máme zavodněný celý jezírkový okruh a filtr vodou. Průtok vody přes UV zářič napojený mezi čerpadlem a filtrem musí být optimální ( parametry dle typu ) UV zářivku je nutné vyměnit po přibližně 1000-8000 hodinách provozu ( dle typu ).

Údržba
UV spočívá ve vyjmutí zářivky z pláště a vyčistění ochranného skla hadříkem. Nepoužívejte chemické čistící prostředky.
Doporučení UV: pro koi jezírka 2-4 Watt./1000 litrů, pro okrasná a koupací 2 Watt./1000 litrů vody.
POZOR !!! nesahejte na novou zářivku bez ochranného obalu a neprovozujte bez průtoku vody!!!

 

Nejprodávanější

4200
4201142004201
Značky

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem